Opublikowano Dodaj komentarz

Jak przygotować dziecko na ściankę wspinaczkową

Chcesz wysłać do nas swoją pociechę, ale nie masz pewności, jak przygotować dziecko na ściankę wspinaczkową?

Spieszymy z pomocą!

Jeśli jednak jesteś na tej stronie przypadkowo i zastanawiasz się, czy wysłać dziecko na ściankę, pamiętaj że:

Dziecko powinno chodzić na ściankę wspinaczkową, ponieważ wspinaczka pozwoli mu zachować prawidłową postawę ciała oraz nauczy go pracować z własnymi lękami. 

W Climb Sky Twoje dziecko nauczy się pokonywania własnych słabości fizycznych i psychicznych. Wzmocni swoje ciało, poprawi koordynację, będzie lepiej rozwiązywać pojawiające się przed nim problemy oraz pozna ciekawych ludzi.

Przygotowanie dziecka będzie zależało od tego, czy będzie to jego normalna wizyta na ściance, czy może chcesz je zapisać na sekcję wspinaczkową.

W obu przypadkach przygotowanie będzie nieco inne i będzie się wiązać z nieco innymi kosztami.

Pamiętaj aby w obu wypadkach do Climb Sky zabrać obuwie zamienne dla siebie oraz dziecka.

  1. Normalna wizyta na Climb Sky

Nasza ścianka posiada unikatową połogą (czyli “kładącą się”) wysoką ściankę, zaopatrzoną w kolorowe chwyty o ciekawych dla dzieci kształtach. To idealny teren na pierwszy kontakt ze ścianką wspinaczkową. Wspinaczka na tej ściance nie będzie dla dziecka bardzo trudna fizycznie, jednak wysokość ścianki spowoduje, że Twoja pociecha będzie musiała się wysilić tak fizycznie, jak i mentalnie.

Wspinające się dziecko musi być asekurowane przez osobę dorosłą. Może to być rodzic (po wcześniejszym jednorazowym przeszkoleniu za dodatkową opłatą), może to być któryś z naszych instruktorów (za dodatkową opłatą).

Aktualny cennik znajdziesz na stronie: Nasze usługi.

Aby móc wspinać się bezpiecznie, osoba asekurująca oraz dziecko będą musieli używać uprzęży wspinaczkowych oraz przyrządu do asekuracji. Jeśli nie posiadasz tych sprzętów, nie przejmuj się! Możesz je wypożyczyć na miejscu. Jeśli dziecku spodoba się wspinaczka, możesz kupić swój sprzęt, jednak na pierwszą wizytę na ściankę absolutnie nie musisz się tym przejmować.

Jak przygotować dziecko na ściankę wspinaczkową

Świetnym pomysłem będzie również wypożyczenie butów wspinaczkowych dla dziecka. Posiadamy cały wachlarz numeracji. Buty wspinaczkowe pozwalają dziecku na nieskrępowaną zabawę. Niektóre stopnie wspinaczkowe są niewielkie, a odpowiednie buty pozwalają na nich stawać pewnie, co pozwala odciążyć ręce.

Jeśli jednak chcesz, aby dziecko wspinało się we własnym obuwiu, upewnij się, żeby było ono dobrze dopasowane. Odpowiednim rozwiązaniem będą zwykłe trampki. Nieodpowiednim rozwiązaniem są adidasy z miękką podeszwą, ponieważ taki but będzie się ześlizgiwał z mniejszych stopni.

Upewnij się, że zabrałeś ze sobą wodę dla siebie i dziecka. Przy dłuższym pobycie być może przydają się również niewielkie przekąski (bilet na ściankę nie ma limitu czasowego – możecie bawić się tak długo jak chcecie).

Tak wodę jak i przekąski kupicie również w naszym sklepiku.

Dziecko powinno mieć na sobie luźne ubranie, pozwalające stawiać stopy na wysoko umieszczonych stopniach.

W dni zimowe pamiętaj o bluzie dla siebie i dziecka – na hali, pomimo ogrzewania, potrafi czasami być chłodno.

  1. Sekcja wspinaczkowa dla dziecka

Podobnie jak przy wizycie normalnej, na sekcję dziecko powinno ubrać się w luźne i wygodne ubrania. Zimą dobrze aby miało przy sobie bluzę z długim rękawem.

Zajęcia trwają 2 godziny, więc na pewno przyda się woda do gaszenia pragnienia. Mogą przydać się również niewielkie przekąski, ale nie ma potrzeby, aby dziecko brało ze sobą normalny posiłek. Wspinanie z pełnym żołądkiem nie będzie zbyt wygodne.

W ramach zakupionego karnetu dziecko na zajęcia otrzymuje uprząż, a jeśli jest już w odpowiednim wieku, również przyrząd wspinaczkowy (jeden na dwóch wspinaczy). Nie trzeba dopłacać w tym wypadku.

Dziecko może wypożyczyć buty wspinaczkowe w opłacie niższej o 50%, w porównaniu z normalnym wejściem na Climb Sky.

Jeśli jednak chcesz, aby dziecko wspinało się we własnym obuwiu, upewnij się, żeby było ono dobrze dopasowane. Odpowiednim rozwiązaniem będą zwykłe trampki. Nieodpowiednim rozwiązaniem są adidasy z miękką podeszwą.

Dziecko powinno mieć na sobie luźne ubranie, pozwalające stawiać stopy na wysoko umieszczonych stopniach.

Tutaj kupisz karnet na sekcję w promocyjnej cenie.

Z cennikiem zapoznasz się na tej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *